Mezoterapia LINERASE
Na rynku pojawiła się III generacja atelokolagenu LINERASE, dzięki któremu dermatologia estetyczna otworzyła nowe możliwości w rekonstrukcji i odbudowie tkanek. LINERASE jest innowacyjną terapią dostępną w Polsce od czerwca 2015 roku. Jest to procedura medyczna wykonywana wyłącznie przez lekarza. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej utraconą sprężystość i naturalny blask.
KILKA SŁÓW O KOLAGENIE
Kolagen – główne białko tkanki łącznej. Ma ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie . Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Kolagen wypełnia także rogówkę oka, gdzie występuje w formie krystalicznej.
Kolagen jest powszechnie stosowany w kosmetykach, zwłaszcza w kremach i maściach przeciwzmarszczkowych. Stosuje się go też jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej – np. do wypełniania ust.
Medycyna ma olbrzymie doświadczenie z regeneracyjnym działaniem kolagenu leczniczego. Już od kilkunastu lat w świecie medycyny klinicznej korzysta się z preparatów i opatrunków kolagenowych. Są one wykorzystywane zarówno podczas operacji ginekologicznych, chirurgicznych, neurologicznych, jak również w procesach gojenia ran pooperacyjnych i trudno gojących owrzodzeń w przebiegu np. cukrzycy.
Oczywiście to nie ten sam kolagen, który spotykamy w kremach i kosmetykach do pielęgnacji twarzy.
Jest to biomateriał całkowicie niealergizujący, biozgodny i biodegradowalny (rozpuszcza się samoistnie w skórze).
NA CZYM POLEGA I JAK WYGLĄDA ZABIEG LINERASE?
Całkowita terapia składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Zalecane są 4 zabiegi w odstępie 2 tygodniowym dla uzyskanie pełnego efektu terapii. Po tym czasie wyraźnie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy.
Atelokolagen LINERASE zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego kolagenu. Nowej generacji atelokolagen LINERASE charakteryzuje się łatwością iniekcji, gdyż jest to płyn, a nie żel. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te mogą utrzymać się do 7 dni. Po tym czasie ustępują samoistnie.
Specjalnie dla Was nagraliśmy film z zabiegu Linerase, w którym dr n. med. Tatiana Jasińska wyjaśnia na czym on polega.
Wskazania do zabiegu
- wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i ciała,
- regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej (tworzy optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu),
- zmniejszenie oznak starzenia się skóry,
- poprawa elastyczności skóry,
- odbudowa i wyrównanie ubytków skórnych zlokalizowanych na twarzy oraz całym ciele (blizny zanikowe, potrądzikowe, rozstępy),
- przyspiesza proces gojenia i regeneracji skóry.
Przeciwskazania do zabiegu
- alergie na składniki preparatu,
- ciąża,
- karmienie piersią,
- choroby nowotworowe,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- cukrzyca,
- stany zapalne na skórze,
- aktywna opryszczka,
- choroby tkanki łącznej,
- choroby autoimunologiczne
Zabieg LINERASE nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Profilaktycznie może być stosowany już po 25 roku życia w celu zahamowania procesów starzenia przez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu lub leczniczo dla odzyskania utraconej jędrności, elastyczności i gęstości skóry.
Leczone powierzchnie skóry poddawane zabiegowi: Twarz, Szyja, Dekolt, Grzbiety dłoni.